Kalendarz 2021

Kalendarze

Dlaczego mimo elektronicznych rozwiązań, kalendarze wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem? Przede wszystkim ze względu na ich praktyczne zastosowanie i możliwość dopasowania zarówno do trybu pracy jak i jej ilości. Co takiego mają w sobie kalendarze, że warto je kupować? Przeczytaj.

Kalendarze – zalety

Niewątpliwie największą zaletą jest możliwość lepszej organizacji dnia. Dotyczy to zarówno kwestii prywatnych jak i służbowych. Możliwość zapisania notatki, ważnej informacji czy spis numerów telefonu są niezwykle przydatne. Przy regularnym notowaniu nie ma konieczności zapamiętywania wielu informacji, co pomaga nieco odciążyć głowę. To również miejsce, w którym możemy umieszczać dane mailowe, mapy czy  wizytówki. Jeśli prowadzimy firmę, kalendarz jest również świetnym narzędziem marketingowym. Ciekawie zaprojektowany, przykuje uwagę osób postronnych, a logo umieszczone w widocznym miejscu łatwiej zostanie zapamiętane. Jeśli mamy dodatkowy budżet, można obdarować kalendarzem również osoby postronne, np. kluczowych klientów.

Kalendarz – jest w czym wybierać

Tak jak różne są upodobania, tak zmienne i urozmaicone mogą być kalendarze. Jeśli ubiegłoroczny kalendarz się sprawdził, nie ma konieczności zmiany. Jeśli jednak nie mieliśmy jeszcze kalendarza, a chcemy być bardziej zorganizowani, najlepiej zwrócić uwagę na kwestie takie jak:

  • miejsce korzystania
  • rozmiar (wielkość, grubość, ciężar)
  • miejsce na dodatkowe notatki
  • czas obowiązywania kalendarza
  • rozłożenie dni i ilość miejsca do notowania.

Są różne rodzaje kalendarzy, a ich przydatność zależy właśnie od dopasowania pod indywidualne potrzeby. Osobom, które nie mają potrzeby robienia obszernych notatek, ale chciałyby zawsze mieć pod ręką możliwość dodania krótkiej notatki w zupełności wystarczy wersja biurkowa lub w wisząca. Osoby notujące dużo będą zadowolone z kalendarzy książkowych, które można stale mieć przy sobie.

Zindywidualizowane kalendarze

Oprócz możliwości zakupu kalendarza w księgarni bądź też sklepie, możemy sami go sobie zaprojektować. Przede wszystkim zapewni nam to niepowtarzalność – własny projekt gwarantuje, że nikt inny nie będzie miał takiego samego notesu. Da to również możliwość dopasowania do indywidualnych preferencji. Zwykle kalendarze mają podział na jedno lub kilku dniowe. Jeśli jednak potrzebujemy więcej miejsca w wybranych dniach, np. z uwagi na spotkania lun intensywność działań, spokojnie możemy to zrobić. Indywidualnie stworzony kalendarz będzie również świetnym pomysłem na prezent.

Książka autorstwa wayhomestudio - pl.freepik.com